Öneri ve Hata RaporuGünün Sözü Asla yalnız yürümeyeceksin

oylama 3.1/5 yorum 0 yorum yazar Hakan Taşan tarih 20 Ağustos 2015

Güzel sözler İngilizce dilinde oldukça fazla ve devamlı olarak kullanılan sözlerdir. İngilizce kelimelere arasından yine örnekler vererek açıklama getirelim. ‘Some love lasts a lifetime. True love lasts forever.’ Sözü de oldukça anlamlıdır. Türkçe dilindeki karşılığı, Bazı sevgiler bir ömür kadar devam eder, gerçek sevgi sonsuza kadar devam eder olarak çevrilmiştir. Yine güzel sözlere devam edelim. ‘Paradise is always where love dwells’ sözü de aynı şekilde anlamlı ve etkileyici bir sözdür. Türkçe dilindeki karşılığı ise; ‘Cennet her zaman aşkın bulunduğu yerdedir’ olarak çevrilmiştir. ‘Keep love in your heart. A life without it is like a sunless garden when the flowers are dead.’ Sözü ciddi anlamda etkileyici bir sözdür. Türkçe dilinde; ‘Kalbindeki sevgiye tutun. Çiçekler ölü olduğunda onsuz bir hayat güneşsiz bir bahçe gibidir.’ Olarak çevrilmiştir. Bu gibi sözler de İngilizce çoğunluk sayıdadır. Farklı duyguların aktarılmasına yardımcı olan bu güzel sözleri İngilizce dilini tam olarak öğrendiğimizde de akıcı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca İngilizce eğitiminiz haricinde bu gibi güzel sözlere ulaşmak için internet ortamını da kolayca kullanabilirsiniz.

Fiiller konusu, İngilizce dili için çok önemlidir. Başlangıç düzeyinde öğrenilmesi gereken bir konu olmakla birlikte akılda kalıcı olduğu düşünülen bir konudur. İngilizce fiil konusuna birkaç örnek ise; accept kelimesi kabul etmek anlamındadır. Agree kelimesi aynı fikirlerde olmak, allow kelimesi izin vermek ve arrive kelimesi varmak şeklinde çevrilmektedir. Bu fiiler dediğimiz gibi başlangıç seviyesinde İngilizce öğrenen kişiler için işletilen fiillerdir. Ask kelimesi soru sormak, answer kelimesi cevap vermek, call kelimesi telefonla aramak, borrow kelimesi ödünç almak, carry kelimesi taşımak ve change kelimesi değiştirmek şeklinde çevrilmiştir. Kısacası fiiller konusu, İngilizce dilinde uzun cümleler kurarak kendinizi anlatmak için gerekli olan bir konudur. Bu konuyu tam olarak kavramak ve detaylı bir şekilde öğrenmek İngilizce için önemlidir. Hatta zoru başarmış konumunda da olabilirsiniz. Fiiller konusuna birkaç örnek daha sıralayalım öyleyse. Clean kelimesi temizlemek, close kelimesi kapatmak, help kelimesi yardım etmek, invite kelimesi davet etmek, kill kelimesi öldürmek, kiss kelimesi öpmek ve daha pek çok anlamda olan fiilleri İngilizce derslerinde özen gösterilerek öğrenmek gerekir.

İngilizce Öğrenmek günümüz koşullarında oldukça önemlidir. Bir dil bir insan mantığıyla yola çıkarak da İngilizce öğrenmenin önemini ortaya koyabiliriz. Ayrıca kariyerimiz açısından da İngilizce öğrenmek oldukça önemlidir. Daha üst bir makamda ya da kariyerimize olumlu etkileri olacak bir pozisyonda çalışabilmek için İngilizce dilini bilmek adeta zorunludur. İngilizce cümleler kurabilmek için fiil konusunu tam anlamıyla kavramak gerekir. Lie kelimesi yalan söylemek, live kelimesi yaşamak, love kelimesi sevmek, like kelimesi beğenmek anlamında olan fiiller başlangıç, orta ve ileri düzey olarak ayrılabilir. Örnek olarak saydığımız bu fiiller, başlangıç düzeyi olarak bilinmektedir. Offer kelimesi teklif etmek, marry kelimesi evlenmek, paint kelimesi boyamak, play kelimesi oynamak gibi fiiller, günlük yaşamınızda da gerek duyacağınız fiiler arasındadır. Bu yüzden de özen gösterilerek öğrenmek gerekir.

paylaş Paylaş
oylama yap Oyla

makale yorumları YORUMLAR

Bu makale için yorum yazılmamış