Öneri ve Hata RaporuGünün Sözü Sevemez kimse seni benim sevdiğim kadar

oylama 3.1/5 yorum 1 yorum yazar Hakan Taşan tarih 17 Nisan 2017

Seo Uzmanı – Seo Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

İnternet sitesi olan bireyler bu sitelerinin vizyonunu daha geniş bir hale getirmek için Seo firmaları ile çalışmaktadırlar. Bireylerin internet siteleri için seo firmalarını tercih etmelerinde ki en büyük neden bu firmalar sayesinde internet sitesinin gerek site içinde gerekse arama motorlarında olabildiğince çok kişi tarafından tıklanması ve yüksek hite sahip olmasına olanak sağlamasıdır. Aynı zamanda bu seo fiyatları olabildiğince uygun fiyatlar çevresinde hizmet vermektedirler. Ancak site sahiplerinin birlikte çalışacakları seo firmalarını seçerken bazı özelliklere dikkat etmeleri gerekmektedir. Seo firmaları bünyesinde hizmet veren seo uzmanlarının alanında uzman olması gerekmektedir ve yaptığı iş sonucunda bireylerin istek ve beklentilerinin büyük oranda karşılanması gerekmektedir. Piyasa da seo hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar arasından en kalitelisini tercih etmek için firmaların geçmişten günümüze kadar yaptıkları mevcut iş ve bu işlerin sonuçlarına göz atmak gerekmektedir. Aynı zamanda firmaların referansları, müşterilerinin bulunduğu konum bu konuda tercih sebepleri arasında olmalıdır. Eğer belli araçları kullanıyorsanız seo uzmanının sitesini inceleyerek minimum hata aldığınız uzmanla gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz. Seo uzmanı ararken genellikle yapılan hata seo kelimesinde ajansın kendi sıralamasına bakmaktır. Seo kelimesini incelediğimizde aramayı Türkiye üzerinden yapsanız bile yabancı sonuçların fazla olduğunu görmüşsünüzdür. Seo kelimesi hem yabancı bir kelimedir hem de sıralamada baktığınız zaman ilk 10’da uzun süredir bu işi yapan köklü firmaların bulunduğunu görebilirsiniz. 5 yıllık bir firmanın dahi seo kelimesinde ilk 10 sırada yer alması zordur. Bunun yanı sıra seo firmaları yoğunluk nedeniyle de kendi siteleri için pek vakit ayıramazlar. Sektördeki yoğunluk sebebiyle müşteriden müşteriye koşan seo uzmanları bir süre sonra kendi sitelerini ihmal etmektedirler. Bu nedenle seo uzmanı ve seo firmaları değerlendirilirken en önemli etken kendi sıralaması değil müşterilerin sıralaması olmalıdır. seosozluk.com bu konuda tam bahsettiğimiz örnektir. Detaylı incelerseniz siz de ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

İnternet Sitelerinin Arama Motorlarında İlk Sırada Çıkmasına Olanak Sağlamak Mümkün Müdür?

İnternet sitesi sahiplerinin seo hizmeti veren firmalar ile çalışmasının en büyük sebebi rakipleri ile içinde olduğu rekabet ortamı dahilinde birinci gelmektir. Seo uzmanları yaptıkları kapsamlı çalışmalar sonucunda mevcut siteler belirli bir zaman sonra arama motorlarında ilk sırada yer almaktadır. Çalışılacak olan seo uzmanın diğer rakip siteleri ve blogları takip etmesi gerekmektedir. Böylelikle rakiplerin ne konumda ve ne tür işler yaptığı bilinir ve buna göre hareket edilir. Birlikte çalışılacak olan seo uzmanın ticaret ve pazarlama konusunda yeterli bilgiye sahip olması gerekmektedir aksi taktirde yapılacak olan iş amacına ulaşmayacaktır. Seo uzmanın en önemli görevi mevcut siteleri görünür yapmak ve arama motorlarında en üst sırada çıkarmaktır. Bu kişiler yeniliklere açık olmalı ve kendilerini sürekli olarak geliştirmelidirler. Aynı zamanda bu bireyler toplum içinde yapılan beyin fırtınalarına katılmalı, konferans görüşmelerine katılmalı ve kendilerini geliştirmek için daha farklı yollara yönelmelidirler. seosozluk.com bünyesinde hizmet veren seo uzmanları özgün içerikler hakkında site sahiplerine gerekli olan tüm bilgileri vermekte, sitenin ve sitenin içinde bulunan bilgilerin nasıl özgün olunabileceği konusunda açıklama yapmaktadırlar.

Bir seo uzmanı ile çalışmadan önce o bireyin referanslarına göz atmakta da fayda vardır. Seo firması veya seo uzmanı seçerken kesinlikle dikkat edilmesi gereken en önemli özellik ise firmanın veya kurumun işi meydana getirmeden yapacağı iş konusunda 1.sıra garantisi vermesidir. Hangi web sitesinin 1.sıraya geleceği hangisinin gideceğini sadece google bilebilir. Seo uzmanı sadece google’ın istekleri doğrultusunda siteyi günceller ve daha sonrasında taktir google’a aittir. Dolayısıyla kendini uzman olarak nitelendiren kişilerin size kesin 1.sıradayız, 3 ay içerisinde geliyoruz gibi şeyler söylediklerinde. Tavsiyemiz kendini uzman olarak nitelendiren kişiyle tamamen ilişkinizi kesmeniz yönünde olacaktır.

paylaş Paylaş
oylama yap Oyla

makale yorumları YORUMLAR

1 Yorum


yorum

Kerem Serhat

18 Nisan 2017 12:32


Seo Sözlük'ten Emre hoca iyidir.